מתכות איכות ופרופילי אלומיניום הנדסיים
התקשרו אלינו ל-073-7599499
חפש לפי מוצרים
חפש לפי חומרים
Latrobe

חוטי נירוסטה / פלבמ / פלדות אל-חלד

BTI משווקת ומייבאת מגוון רחב של חוטי נירוסטה לתעשייה ולתעשיית התעופה בפרט. מספקת איכות בלתי מתפשרת לענפי התעופה. חברתנו מייצגת מיטב חברות יצרניות של מתכות, המתמחות ביצור מתכות לתעשיה התעופתית בארה"ב, אירופה והמזרח. 

אנו מספקים תצורות תעשייתיות שונות של חוטי נירוסטה תעופתיים, מיצרנים מובילים וספקים מאושרים של יצרניות המטוסים איירבוס ובואינג. הסגסוגות נשלחות לאחר הטיפולים התרמיים השונים, בדרישות גיאומטריות, טולרנס נדרש ותיעוד ברמה תעופתית. אנו מציעים את כל סוגי החומרים בתצורות השונות.

חוט מנירוסטה 303

חוט מנירוסטה 303

פלדה 303 נכללת בתוך קבוצת הפלב"מים האוסטניטיים. תכולת הגופרית הגבוהה שבו מגדילה את יכולת השיבוב. השימוש העיקרי בפלב"מ זה הינו כאשר מדברים על שימוש הדורש עיבוד שבבי נרחב, אולם צריך לקחת בחשבון כי העמידות בפני הקורוזיה יורדת עקב תכולת הגופרית הגבוהה יחסית. במצבו המורפה (Annealed) אין לו תכונות מגנטיות, אולם בעיבוד בקור מקבל תכונות מגנטיות.
חוט מנירוסטה 303SE

חוט מנירוסטה 303SE

סוג 303 Se (S30323) היא שינוי בסיסי של 303 כאשר מחליפים חלק מגופרית בסלניום על מנת לעזור לעיבוד / עיצוב של החומר. תכונותיו כוללות חוזק גבוה, עמידות בפני קורוזיה ויכולת שיבוב טובה. נעשה שימוש נרחב בפלב"מ זה בחלקים הדורשים עיצוב בקור לאחר עיבוד שבבי.
חוט מנירוסטה 304

חוט מנירוסטה 304

פלב"מ זה הינו וריאציה של פלב"מ 18-8 (302), עם תכולת כרום גבוהה יותר ותכולת פחמן נמוכה. תכולת הפחמן הנמוכה מקטינה התבדלות קרבידי כרום למרחב הבין-גרעיני ובכך מונעת קורוזיה בין גרעינית. בדרך כלל, לאחר ריתוך, העמידות בפני קורוזיה גבוהה מאשר בפלב"מ 302 אשר מחויב בטיפול הרפיה ((Annealing לאחר ריתוך בכדי לקבל את אותה העמידות.
סוג L304 היא ווריאציה נוספת של סוג זה המיועדת לריתוך, בעלת תכולת פחמן נמוכה (0.03%) – המונעת יצירת קרבידים, אשר מקנה לנתך עמידות מעולה בפני קורוזיה ברוב הסביבות הקורוזיביות. העמידות בפני קורוזיה מתקבלת מיד בריתוך ללא טיפול תרמי נוסף. מצב זה מבטל את הנחיצות של טיפולי ההרפיה לריתוכים חוץ מאשר שימושים הדורשים הרפיית מאמצים. נתך זה הינו בעל תכונות מכאניות מעט נמוכות יחסית מ 304 הרגיל.
שימושים אופייניים: חישולים לשימוש אדריכלי, ציוד מטבח, ריתוכים לשימוש במגוון תעשיות: טקסטיל, נייר, תרופות וציוד עיבוד לתעשייה הכימית.
חוט מנירוסטה 316

חוט מנירוסטה 316

פלב"מ 316 הינו פלב"מ אוסטניטי המכיל Mo – מוליבדן, תוספת זו מגדילה את ההתנגדות בפני קורוזיה, מגדיל את ההתנגדות לקורוזית נקיקים מתמיסות המכילות כלורידים ובעל תכונות חוזק מוגבר בטמפרטורות גבוהות. ל 316 תכונות דומות ל 304 אולם 316 מעט חזקה יותר בטמפ' גבוהות, בעלת עמידות בפני קורוזיה משופרת, במיוחד כנגד חומצות.
L316, היא גרסה דלת פחמן של 316. תכולת הפחמן הנמוכה מונעת התבדלות קרבידים מגבולות גרעין במהלך ריתוך המגדילה את העמידות בפני קורוזיה.
שימושים אופייניים כוללים סעפות הפליטה, חלקי לתנורים, מחליפי חום, חלקי למנוע סילון, ציוד צילום ותרופות, שסתומים ומשאבות, ציוד כימי, מעכלים, טנקים, מאיידים, נייר, ציוד טקסטיל, חלקים החשופים לאטמוספרות ימיות כגון צינורות. בנתך L316, נעשה שימוש נרחב בריתוך עקב עמידותו הגבוהה בפני קורוזיה.
חוט מנירוסטה 420

חוט מנירוסטה 420

הוא פלב"מ מרטנזיטי המספק עמידות בפני קורוזיה הדומה ל 410 בתוספת כוח מוגבר וקשיות. הוא מגנטי גם במצב מורפה וגם במצב מוקשה. עמידות מקסימאלית בפני קורוזיה מושגת במצב המוקשה לחלוטין או לאחר שחרור מאמצים, ולמעשה לא נעשה בו שימוש במצבו המורפה. יישומים המחייבים עמידות בפני קורוזיה טוב קשיות גבוהה הם אידיאליים עבור סגסוגת זו.
שימושים אופייניים כוללים סכו"ם, מכשירי ניתוח לרופאי שיניים ומספריים. בסגסוגת לא משתמשים בדרך כלל בטמפרטורות מעל ( 800°F (427°C, בשל ריכוך מהיר ואובדן עמידות בפני קורוזיה.
חוט מנירוסטה 440C

חוט מנירוסטה 440C

הוא פלב"מ מרטנזיטי המכיל אחוז גבוה של פחמן, עקב כך יכול להגיע לקשיות גבוהה של כ 60 HRC. תכולת הפחמן הגבוהה יוצרת מטריצה קשיחה המורכבת מקרבידי כרום רבים, אשר מקנים לפלב"מ התנגדות מפני שחיקה מעולה ושמירה של קצוות סכיני החיתוך. יישומים אופייניים כוללים: סכינים מיוחדים, סכינים לתעשייה, מספריים, סכינים כירורגיות, ויישומים אחרים הדורשים שילוב של עמידות בפני קורוזיה, שחיקה והתנגדות.
עבור לתוכן העמוד