מתכות איכות ופרופילי אלומיניום הנדסיים
התקשרו אלינו ל-073-7599499
חפש לפי מוצרים
חפש לפי חומרים
Latrobe

מוטות נירוסטה / פלבמ / פלדות אל-חלד

BTI משווקת ומייבאת מגוון רחב של מוטות נירוסטה לתעשייה ולתעשיית התעופה בפרט. מספקת איכות בלתי מתפשרת לענפי התעופה. חברתנו מייצגת מיטב חברות יצרניות של מתכות, המתמחות ביצור מתכות לתעשיה התעופתית בארה"ב, אירופה והמזרח. 

אנו מספקים תצורות תעשייתיות שונות של מוטות נירוסטה תעופתיים, מיצרנים מובילים וספקים מאושרים של יצרניות המטוסים איירבוס ובואינג. הסגסוגות נשלחות לאחר הטיפולים התרמיים השונים, בדרישות גיאומטריות, טולרנס נדרש ותיעוד ברמה תעופתית. אנו מציעים את כל סוגי החומרים בתצורות השונות.

מוט פלדת אל-חלד סגסוגת 13-8Mo

מוט פלדת אל-חלד סגסוגת 13-8Mo

סגסוגת זו נמנית עם קבוצת הפלב"מים המרטנזיטיים המוקשים בהתבדלות המציעה חוזק לשבר מצוין, תכונות מכאניות רוחביות יחד עם ההתנגדות ל SCC. ניתן להגיע למגוון רחב של תכונות מכאניות על ידי בחירת טיפול זיקון מתאים. יישומים אופייניים כוללים רכיבים לכורים גרעיניים, תעשיית המטוסים, מחברים, הילוכים, שסתומים וחלקי מנוע סילון. בבחירת חומרים, הסגסוגת תיבחר כאשר היישומים דורשים שילוב של התנגדות ל SCC ותכונות חוזק גבוה.
מוט פלדת אל-חלד מסגסוגת 15-5Ph

מוט פלדת אל-חלד מסגסוגת 15-5Ph

סגסוגת זו נמנית עם קבוצת הפלב"מים המרטנזיטיים המוקשים בהתבדלות, נחשבת לסגסוגת בעלת שינוי הרכבי מ- 17-4 עם תכולת פאזה δ-פריט מינימאלית. מגוון רחב של תכונות מכאניות זמין דרך טיפול זיקון בטווח הטמפ' C°900-1150 (C°482-621). יישומים אופייניים כוללים רכיבים מבניים מטוסים טילים, הילוכים, שסתומים, מחברים, מנועי סילון וחלקי כור גרעיני. בבחירת חומרים, 15-5 עדיפה על 17-4 מבחינת תכונותיה המכאניות הרוחביות.
17-4Ph

17-4Ph

17-4 נמנית עם קבוצת הפלב"מים המרטנזיטיים המוקשים בהתבדלות. ניתן לקבל מגוון רחב של תכונות מכאניות דרך זיקון בטווח הטמפ' 900-1150 (C°482-621). יישומים אופייניים כוללים רכיבים מבניים מטוסים טילים, הילוכים, שסתומים, מחברים, מנועי סילון וחלקי כור גרעיני.
מוט נירוסטה 17-7Ph

מוט נירוסטה 17-7Ph

נמנית עם קבוצת הפלב"מים המרטנזיטיים המוקשים בהתבדלות, תכונותיה כוללות חוזק וקשיות גבוהים, עמידות בפני התעייפות מעולה, עמידות בפני קורוזיה טובה, תכונת עיצוב טובות ועיוות מינימאלי בטיפולים תרמיים. עקב תכונותיה הטובות, ניתן לשלב סגסוגת זו ביישומי תעופה וחלל. סגסוגת מיוחדת זו, משמשת ביישומים אחרים הדורשים חוזק גבוה ועמידות בפני קורוזיה טובה, כמו גם תכונות מצוינות לקפיצים שטוחים בטמפרטורות של עד 600°F (316°C).
מוט נירוסטה 301

מוט נירוסטה 301

נמנית כחלק מקבוצת הפלב"מים האוסטניטיים, העוצמות הגבוהות של פלדה זו מושגות ע"י 6 טיפולים תרמיים שונים. עמידותה בפני קורוזיה, וצבעה האטרקטיבי, הופכות אותה לבחירה מצוינת עבור יישומים מבניים דקורטיביים. ייצור חלקי רכב ע"י מכבש, מכסים לגלגלים, מסועים, ציוד מטבח, מערכות ניקוז גג, מהדקים לצינורות, קפיצים, שלדות משאיות וקרוואנים וקרונות רכבת הינם דוגמא לכמה מן היישומים העיקריים לסוג זה. ע"י שינוי ההרכב הכימי בגבולות שנקבעו על ידי מפרט ה-ASTM ועל ידי שינוי הטיפול התרמי, ניתן להגיע למגוון רחב של תכונות מגנטיות או מכאניות ולהתאימם למגוון יישומים.
מוט נירוסטה 303

מוט נירוסטה 303

פלדה 303 נכללת בתוך קבוצת הפלב"מים האוסטניטיים. תכולת הגופרית הגבוהה שבו מגדילה את יכולת השיבוב. השימוש העיקרי בפלב"מ זה הינו כאשר מדברים על שימוש הדורש עיבוד שבבי נרחב, אולם צריך לקחת בחשבון כי העמידות בפני הקורוזיה יורדת עקב תכולת הגופרית הגבוהה יחסית. במצבו המורפה (Annealed) אין לו תכונות מגנטיות, אולם בעיבוד בקור מקבל תכונות מגנטיות.
מוט נירוסטה 303SE

מוט נירוסטה 303SE

סוג 303 Se (S30323) היא שינוי בסיסי של 303 כאשר מחליפים חלק מגופרית בסלניום על מנת לעזור לעיבוד / עיצוב של החומר. תכונותיו כוללות חוזק גבוה, עמידות בפני קורוזיה ויכולת שיבוב טובה. נעשה שימוש נרחב בפלב"מ זה בחלקים הדורשים עיצוב בקור לאחר עיבוד שבבי.
מוט נירוסטה 304

מוט נירוסטה 304

פלב"מ זה הינו וריאציה של פלב"מ 18-8 (302), עם תכולת כרום גבוהה יותר ותכולת פחמן נמוכה. תכולת הפחמן הנמוכה מקטינה התבדלות קרבידי כרום למרחב הבין-גרעיני ובכך מונעת קורוזיה בין גרעינית. בדרך כלל, לאחר ריתוך, העמידות בפני קורוזיה גבוהה מאשר בפלב"מ 302 אשר מחויב בטיפול הרפיה ((Annealing לאחר ריתוך בכדי לקבל את אותה העמידות.
סוג L304 היא ווריאציה נוספת של סוג זה המיועדת לריתוך, בעלת תכולת פחמן נמוכה (0.03%) – המונעת יצירת קרבידים, אשר מקנה לנתך עמידות מעולה בפני קורוזיה ברוב הסביבות הקורוזיביות. העמידות בפני קורוזיה מתקבלת מיד בריתוך ללא טיפול תרמי נוסף. מצב זה מבטל את הנחיצות של טיפולי ההרפיה לריתוכים חוץ מאשר שימושים הדורשים הרפיית מאמצים. נתך זה הינו בעל תכונות מכאניות מעט נמוכות יחסית מ 304 הרגיל.
שימושים אופייניים: חישולים לשימוש אדריכלי, ציוד מטבח, ריתוכים לשימוש במגוון תעשיות: טקסטיל, נייר, תרופות וציוד עיבוד לתעשייה הכימית.
מוט נירוסטה 316

מוט נירוסטה 316

פלב"מ 316 הינו פלב"מ אוסטניטי המכיל Mo – מוליבדן, תוספת זו מגדילה את ההתנגדות בפני קורוזיה, מגדיל את ההתנגדות לקורוזית נקיקים מתמיסות המכילות כלורידים ובעל תכונות חוזק מוגבר בטמפרטורות גבוהות. ל 316 תכונות דומות ל 304 אולם 316 מעט חזקה יותר בטמפ' גבוהות, בעלת עמידות בפני קורוזיה משופרת, במיוחד כנגד חומצות.
L316, היא גרסה דלת פחמן של 316. תכולת הפחמן הנמוכה מונעת התבדלות קרבידים מגבולות גרעין במהלך ריתוך המגדילה את העמידות בפני קורוזיה.
שימושים אופייניים כוללים סעפות הפליטה, חלקי לתנורים, מחליפי חום, חלקי למנוע סילון, ציוד צילום ותרופות, שסתומים ומשאבות, ציוד כימי, מעכלים, טנקים, מאיידים, נייר, ציוד טקסטיל, חלקים החשופים לאטמוספרות ימיות כגון צינורות. בנתך L316, נעשה שימוש נרחב בריתוך עקב עמידותו הגבוהה בפני קורוזיה.
מוט נירוסטה 420

מוט נירוסטה 420

הוא פלב"מ מרטנזיטי המספק עמידות בפני קורוזיה הדומה ל 410 בתוספת כוח מוגבר וקשיות. הוא מגנטי גם במצב מורפה וגם במצב מוקשה. עמידות מקסימאלית בפני קורוזיה מושגת במצב המוקשה לחלוטין או לאחר שחרור מאמצים, ולמעשה לא נעשה בו שימוש במצבו המורפה. יישומים המחייבים עמידות בפני קורוזיה טוב קשיות גבוהה הם אידיאליים עבור סגסוגת זו.
שימושים אופייניים כוללים סכו"ם, מכשירי ניתוח לרופאי שיניים ומספריים. בסגסוגת לא משתמשים בדרך כלל בטמפרטורות מעל ( 800°F (427°C, בשל ריכוך מהיר ואובדן עמידות בפני קורוזיה.
מוט נירוסטה 440C

מוט נירוסטה 440C

הוא פלב"מ מרטנזיטי המכיל אחוז גבוה של פחמן, עקב כך יכול להגיע לקשיות גבוהה של כ 60 HRC. תכולת הפחמן הגבוהה יוצרת מטריצה קשיחה המורכבת מקרבידי כרום רבים, אשר מקנים לפלב"מ התנגדות מפני שחיקה מעולה ושמירה של קצוות סכיני החיתוך. יישומים אופייניים כוללים: סכינים מיוחדים, סכינים לתעשייה, מספריים, סכינים כירורגיות, ויישומים אחרים הדורשים שילוב של עמידות בפני קורוזיה, שחיקה והתנגדות.
עבור לתוכן העמוד