מתכות איכות ופרופילי אלומיניום הנדסיים
התקשרו אלינו ל-073-7599499
חפש לפי מוצרים
חפש לפי חומרים
Latrobe

צינורות נירוסטה / פלבמ / פלדות אל-חלד

צינטר נירוסטה 303SE

צינטר נירוסטה 303SE

סוג 303 Se (S30323) היא שינוי בסיסי של 303 כאשר מחליפים חלק מגופרית בסלניום על מנת לעזור לעיבוד / עיצוב של החומר. תכונותיו כוללות חוזק גבוה, עמידות בפני קורוזיה ויכולת שיבוב טובה. נעשה שימוש נרחב בפלב"מ זה בחלקים הדורשים עיצוב בקור לאחר עיבוד שבבי.
צינטר נירוסטה 304

צינטר נירוסטה 304

פלב"מ זה הינו וריאציה של פלב"מ 18-8 (302), עם תכולת כרום גבוהה יותר ותכולת פחמן נמוכה. תכולת הפחמן הנמוכה מקטינה התבדלות קרבידי כרום למרחב הבין-גרעיני ובכך מונעת קורוזיה בין גרעינית. בדרך כלל, לאחר ריתוך, העמידות בפני קורוזיה גבוהה מאשר בפלב"מ 302 אשר מחויב בטיפול הרפיה ((Annealing לאחר ריתוך בכדי לקבל את אותה העמידות.
סוג L304 היא ווריאציה נוספת של סוג זה המיועדת לריתוך, בעלת תכולת פחמן נמוכה (0.03%) – המונעת יצירת קרבידים, אשר מקנה לנתך עמידות מעולה בפני קורוזיה ברוב הסביבות הקורוזיביות. העמידות בפני קורוזיה מתקבלת מיד בריתוך ללא טיפול תרמי נוסף. מצב זה מבטל את הנחיצות של טיפולי ההרפיה לריתוכים חוץ מאשר שימושים הדורשים הרפיית מאמצים. נתך זה הינו בעל תכונות מכאניות מעט נמוכות יחסית מ 304 הרגיל.
שימושים אופייניים: חישולים לשימוש אדריכלי, ציוד מטבח, ריתוכים לשימוש במגוון תעשיות: טקסטיל, נייר, תרופות וציוד עיבוד לתעשייה הכימית.
צינטר נירוסטה 316

צינטר נירוסטה 316

פלב"מ 316 הינו פלב"מ אוסטניטי המכיל Mo – מוליבדן, תוספת זו מגדילה את ההתנגדות בפני קורוזיה, מגדיל את ההתנגדות לקורוזית נקיקים מתמיסות המכילות כלורידים ובעל תכונות חוזק מוגבר בטמפרטורות גבוהות. ל 316 תכונות דומות ל 304 אולם 316 מעט חזקה יותר בטמפ' גבוהות, בעלת עמידות בפני קורוזיה משופרת, במיוחד כנגד חומצות.
L316, היא גרסה דלת פחמן של 316. תכולת הפחמן הנמוכה מונעת התבדלות קרבידים מגבולות גרעין במהלך ריתוך המגדילה את העמידות בפני קורוזיה.
שימושים אופייניים כוללים סעפות הפליטה, חלקי לתנורים, מחליפי חום, חלקי למנוע סילון, ציוד צילום ותרופות, שסתומים ומשאבות, ציוד כימי, מעכלים, טנקים, מאיידים, נייר, ציוד טקסטיל, חלקים החשופים לאטמוספרות ימיות כגון צינורות. בנתך L316, נעשה שימוש נרחב בריתוך עקב עמידותו הגבוהה בפני קורוזיה.
עבור לתוכן העמוד